h Dolar 32,9143 % -0.45
h Euro 35,8917 % -0.45
h Altın (Gr) 2.536,58 %-0,56
a

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlamalarına Katıldı

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlamalarına Katıldı
1

BEĞENDİM

Silivri İlçesinde düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın katılımıyla coşku dolu bir atmosferde gerçekleşti. Silivri İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen kadın buluşması etkinliğinde, Yılmaz, Silivri’li kadınlarla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, konuşmasında kadınların iş, eğitim ve sosyal hayattan uzaklaştıran siyasal İslamcı şeriat rejimini sert bir dille eleştirdi. “Başörtüsü bahanesiyle nereye sürükleneceğinizi bilin! Erkek egemen bir toplum bir noktadan sonra gelişemez!” ifadeleriyle kadınların eşit haklara sahip olma mücadelesine vurgu yaptı. Programa katılanların büyük ilgi gösterdiği Yılmaz, kadınların toplum içindeki rollerinin güçlendirilmesi gerektiğini belirterek, cinsiyet eşitliği konusundaki çabaların önemine dikkat çekti.

Etkinliğe Yenilik Partisi Engelsiz Hayatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Korhan Berktaş, İl Başkanı ve partililer de katılım sağladı. Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 8 Mart etkinliğindeki katılımıyla kadın haklarına olan duyarlılığını bir kez daha vurgulamış oldu. Program, kadınların toplumda daha etkin bir rol oynaması ve eşit haklara sahip olmaları için yapılan çalışmalara destek veren bir atmosferde geçti.

Öztürk Yılmaz Kimdir?

15 Temmuz 2013 tarihinde T.C. Musul Başkonsolosu olarak göreve başlayan Öztürk Yılmaz, diplomasi alanında kariyerine uzun yıllar önce Dışişleri Bakanlığı’nda başlamıştır. Ardahan Lisesi ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Yılmaz, Balkanlar, AGİT, Ortadoğu, Orta Asya ve Kafkasya Daireleri ile Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığında çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Yurtdışında Bişkek Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği gibi önemli görevler üstlenen Başkonsolos Yılmaz, AB’nin kalkınma ve entegrasyonu konusunda Brüksel’de master yapmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Yılmaz, İngilizce ve Rusça dillerini bilmektedir. Diplomatik kariyeri ve siyasi liderliğiyle dikkat çeken Yenilik Partisi Genel Başkanı, 8 Mart etkinliğindeki katılımıyla da kadın haklarına verdiği önemi bir kez daha vurgulamıştır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.