h Dolar 32,6934 % 1.29
h Euro 34,9276 % 1.29
h Altın (Gr) 2.433,32 %1,78
a

TÜRKİYE TÜM DERNEKLER FEDERASYONU: Birlik, Beraberlik ve Sosyal Sorumluluk

TÜRKİYE TÜM DERNEKLER FEDERASYONU: Birlik, Beraberlik ve Sosyal Sorumluluk
0

BEĞENDİM

İstanbul Sultangazi Habiblerde bulunan genel merkeziyle, geçtiğimiz günlerde de Silivri 3. bölge temsilciliğini açılışını yapan Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Tüm Dernekler Federasyonu (TÜRDEF), 11 Haziran 2018 tarihinde 5 il derneğinin bir araya gelerek kuruldu. Mevlüt Kandemir’in genel başkanlığını yürüttüğü federasyon, şu anda Türkiye genelinde faal olarak 81 ilimizi temsil etmektedir.

Vizyon ve Misyon:

Federasyonun temel amacı, birlik ve beraberliği temsil etmek, geleceği aydınlatmak, özel çocuklara, ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara yardımcı olmak ve yeni nesillere rehberlik etmektir. Yüksek karakterli, yerli ve milli değerlere saygılı, vizyoner idealist nesiller yetiştirmek hedeflenirken, sosyal ekonomik gelişime katkıda bulunarak sürdürülebilir kalkınma odaklı çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır.

Aktiviteler ve Projeler:

Federasyon, kadın kolları, gençlik kolları ve il-ilçe temsilcileriyle bir araya gelerek çeşitli faaliyetler düzenlemekte ve projeler üretmektedir. Bu kapsamda, esnaflar ve küçük işletme sahipleriyle yapılan röportajlar, internet TV ve radyo aracılığıyla geniş kitlelere ulaşarak sosyal ekonomik projeleri desteklemektedir.

Federasyon aynı zamanda, gençlik kollarıyla gençleri kötü alışkanlıklardan korumak adına çeşitli aktiviteler düzenleyerek toplumun gelecek liderlerine rehberlik etmeye çalışmaktadır. Kadın kolları ise ev hanımlarına yönelik projelerle toplumsal kalkınmaya katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Toplumsal Birlik ve Çeşitlilik:

Federasyon, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan temsilcileriyle birlik ve beraberliği sağlamak, farklı kültürleri, dilleri ve inançları bir araya getirerek Türkiye’nin zenginliklerini ortaya çıkarmak amacındadır. Kürt, Türk, Laz, Arap, Efe, Dadaş, Çerkez, Roman gibi farklı kökenlere saygı gösterirken, din ve mezhep ayrımı yapmadan geniş bir kitleyi kucaklamayı başarmıştır.

Halka Hizmet, Hakka Hizmet:

Federasyon, “Halka hizmet, hakka hizmet” düsturuyla hareket ederek genel merkezinde günlük ortalama 40-50 vatandaşın sorunlarına çözüm bulmaktadır. Bu anlayışla, federasyon Türkiye’nin birlik, beraberlik ve huzur içinde yaşanan bir yuva haline gelmesi için çaba harcamaktadır.

TÜRKİYE TÜM DERNEKLER FEDERASYONU, her geçen gün büyüyerek ve çeşitlenerek Türkiye’nin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamaya devam etmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.