h Dolar 32,3607 % 0.17
h Euro 34,4602 % 0.17
h Altın (Gr) 2.437,27 %-0,95
a

YENİDEN REFAH PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖMER HAKVERDİ’NİN; “KADINLAR GÜNÜ MESAJI”

YENİDEN REFAH PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖMER HAKVERDİ’NİN; “KADINLAR GÜNÜ MESAJI”
0

BEĞENDİM

Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler,

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle sizlere Milli Görüş ve Necmettin Erbakan Hocamız’ın bakış açısıyla bir mesaj iletmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Milli Görüş’te Kadın ve Aile

Milli Görüş, aileyi toplumun temel taşı olarak kabul eder. Bu temel üzerine inşa edilen toplumda kadın ve erkek, fıtratlarına uygun rolleri icra ederek bir bütünlük içerisinde hareket ederler. Milli Görüş’e göre kadın, sadece ev hanımı veya çalışan olarak değil, aynı zamanda bir anne, bir eş ve bir eğitimci olarak da değer görmektedir.

Necmettin Erbakan Hocamız’ın Kadınlara Bakışı

Necmettin Erbakan Hocamız, “Kadınlar, erkeklerin anneleridir. Cennet annelerin ayakları altındadır.” hadisini her fırsatta hatırlatarak, kadınların toplumdaki yüce konumunu vurgulamıştır. Hocamız, kadınların eğitimli, bilinçli ve ahlaklı olması gerektiğini savunmuştur.

Belediye Başkan Adayı Olarak Kadınlara Sözlerimiz

Biz de bu inanç ve düşünceler doğrultusunda, belediye başkanlığı dönemimizde kadınlara yönelik birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu projelerden bazıları şunlardır:

Kreş ve Anaokulu Kapasitesini Artırmak: Çalışan anneler için kreş ve anaokulu kapasitesini artırarak, çocuklarının güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitim almalarını sağlayacağız.Şehir genelinde her mahalleye kreş ve anaokulu açarak, çalışan annelerin çocuklarını evlerine yakın bir yerde güvenle bırakabilmelerini sağlayacağız.
Ev hanımlarına yönelik mesleki eğitim kursları düzenleyerek, kendi ayakları üzerinde durabilmelerine ve aile ekonomisine katkıda bulunmalarına yardımcı olacağız. Kurslarda, dikiş, nakış, kuaförlük, bilgisayar gibi çeşitli alanlarda eğitim vererek, ev hanımlarının yeni bir meslek edinmelerini ve evden çalışabilmelerini sağlayacağız.
Şiddete maruz kalan kadınlar için sığınma evleri açarak, onları güvenli bir ortamda koruma altına alacağız.Sığınma evlerinde psikolojik ve sosyal destek hizmetleri de sunarak, şiddet gören kadınların yeniden topluma kazandırılmalarına yardımcı olacağız.
Kadın girişimcilere yönelik destekleyici programlar sunarak, kendi işlerini kurmalarına ve ekonomiye katkıda bulunmalarına yardımcı olacağız. Girişimci kadınlara kredi ve hibe imkanları sunarak, iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olacağız.

Bu vesileyle, başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir hayat diliyorum.

Saygılarımla,

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.