h Dolar 32,9188 % -0.46
h Euro 35,8922 % -0.46
h Altın (Gr) 2.535,62 %-0,59
a

SİLİVRİ YENİLİK PARTİSİ İLÇE YÖNETİMİ ZİYARETLERİNDE OTİZM FARKINDALIĞINI VURGULADI

SİLİVRİ YENİLİK PARTİSİ İLÇE YÖNETİMİ ZİYARETLERİNDE OTİZM FARKINDALIĞINI VURGULADI
1

BEĞENDİM

Silivri Yenilik Partisi İlçe Yönetimi, Silivri Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Akif Seylan’ı ziyaret etti. Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ’ın selamlarını ileterek ,sağlık alanındaki gelişmeleri ve ihtiyaçları değerlendirdi. Ardından Esen İbak Leo Lions İş Uygulama Eğitim Okulu öğrencilerinin düzenlediği resim sergisini ziyaret eden yönetim, günü Silivri’de faaliyet gösteren Otizm Farkındalık Eğitim Merkezi’ne gerçekleştirdikleri ziyaretle tamamladı.

“OTİZME KIRMIZI IŞIK YAK”

Otizm, doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk yıllarında fark edilen karmaşık bir nöro-gelişimsel farklılık olarak tanımlanmaktadır. 1985 yılında her 2.500 çocuktan 1’inde görülen otizm, son araştırmalara göre bu oranın her 36 çocuktan 1’ine yükseldiğini gösteriyor.

Silivri Yenilik Partisi İlçe Yönetimi, ziyaretlerinde otizmin toplumda farkındalığını artırmayı ve otizmli bireylerin eğitim ve rehabilitasyon yoluyla topluma kazandırılmasını vurguladı. “Otizm her ailenin karşılaşabileceği, eğitim ve rehabilitasyon ile topluma kazandırılabilcek bir ‘farklılıktır.’ Otizme kırmızı ışık yakarak, toplumsal bilinci ve duyarlılığı artıralım” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“ŞANS VERİLİRSE ONLAR DA BAŞARABİLİR!”

Otizmli bireylerin de topluma kazandırılabileceğini ve başarılı olabileceklerini belirten Silivri Yenilik Partisi İlçe Yönetimi, “Hayatı birlikte paylaşalım, onlara şans verelim ve onlar da başarabilirler. Otizmli bireylerin eğitim ve rehabilitasyonla topluma kazandırılması, toplumsal dayanışma ve farkındalıkla mümkündür” dedi.

EĞİTİM VE SAĞLIKTA İŞBİRLİĞİNE ÖNEM

Esen İbak Leo Lions İş Uygulama Eğitim Okulu öğrencilerinin resim sergisini ziyaret ederek öğrencilere destek olan Yenilik Partisi İlçe Yönetimi, eğitim ve sağlık alanlarında işbirliğinin önemine dikkat çekti. Sağlık ve eğitim sektörlerinin bir araya gelerek otizmli bireylerin yaşam kalitesini artırabileceğini belirtti

Silivri Yenilik Partisi İlçe Yönetimi’nin gerçekleştirdiği ziyaretlerle otizm farkındalığını ve toplumsal duyarlılığı artırma çabaları, otizmli bireylerin eğitim, rehabilitasyon ve topluma kazandırılması için önemli bir adım oluşturdu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.