h Dolar 33,0169 % 0.13
h Euro 36,1714 % 0.13
h Altın (Gr) 2.534,05 %-0,64
a

SİLİVRİ CHP İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

SİLİVRİ CHP İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
0

BEĞENDİM

“CHP Silivri İlçe Başkanlığı Gündemi Değerlendirmek adına Basın Toplantısı Gerçekleştirdi”

CHP Grubu, Belediye Meclisi’nde denetim görevini üstlendiğini ve Belediye Başkanı’nın eleştirilerine karşı olumsuz bir tutum sergilediğini iddia etti. Meclis üyelerinin özgürce karar verme hakkının engellendiğini ve Belediye Başkanının eleştirilerine karşı anti-demokratik bir tutum sergilediğini belirtti. Belediye başkanının eleştirilerine daha olgun bir yaklaşım sergilemesi ve aksi takdirde tepkilerini verebileceklerini ifade etti.

Toplantıda ayrıca Belediye Başkanının seçim öncesi vaatlerin yerine getirmediği, özellikle kreşler, mahalle konakları, otoparklar, gençlik merkezleri ve spor tesisleri gibi uygulamaların geciktiği vurgulandı .İlçe Başkanı Berker Eser sözlerine şöyle devam etti

Seçimden önce 23 dev proje diye bir kitapçık dağıttı, ilk madde: Planlı Silivri. Şimdi biz Silivrili hemşerilerimiz adına sormak istiyoruz. Tarımsal arazilerde yapılan kaçak yapılar yıkıyorsunuz, çok güzel. Ama hiç kartvizitine bakmayacağım diyip tarım arazisine yapılan villalara göz yummak, planlı bir Silivri midir? Sizin planlı Silivri’den anladığınız Kavaklı’nın en değerli arazisini hükümetin imtiyazlı ailelerine verilirken ses çıkarmamak mı? Sizin planladığınız Silivri’den anladığınız şehrin göbeğindeki AVM’de basit bir yerleşim adı altında ruhsatsız yapı alanlarını büyütmek, Planlı Silivri’den anladığınız, basit bir sundurma adı altında 3 bin metrekare kapalı alan inşa eden fabrikalara göz mü yummaktır? Planlı Silivri’den anladığınız 144 dönüm araziye kişiye özel parsel bazında plan yapılıp imar edilip edilmiyor mu? Silivri halkının parsel bazında özel plan yapılmasına ilk kez bu dönemde olmuştur. Sizin Planlı Silivri’den anladığınız, Selimpaşa’da ağaçlandırılacak alan olarak ayrılmış yere toplu konut yapımına göz yummak mı? Bu örnekleri uzar gider. Volkan Bey’in planlı Silivri’den kastettiği bunlarsa aman kalsın, lütfen

Esen, 2009-2019 yılları arasında Silivri’de İBB’nin hazırladığı planların nazım imar planlarını biz yaptık. Biz bu planları yaparken ihale yapmadık, Belediye’nin kendi personeli ile birlikte çalıştık. Peki Volkan Yılmaz neden dışarıdan bir firmaya yaptırmayı planlıyor? Ve bu şirket kimin birinci derece yakını? Bunu da açıklamalarını istiyoruz.

”Belediyeler arsa satılabilir, borçlanabilir”

Ancak Belediye Başkanımız bir konuşmasında Silivri Belediyesi 1 metrekare yer satmadı diyor. Evet, bir metrekare yer satmadı, binlerce metrekare yer sattı. Biz Silivri Belediyesi’nin gelir üretme arsa satışlarına evet verdik. Çünkü bu gelirler ile Belediye hizmet üretir. İtiraz ettiğiniz konular da oldu, örneğin Değirmenköy’deki arazi. Değirmenköy’ün kalbi olarak bu arsanın Silivri Belediyesi’nin elinde tutulduğunu, satıştan daha fazla bölgede bulunduğunu söyledi. Ancak tüm itirazlarımıza rağmen yangından mal kaçırır gibi piyasaya sürülüyor. Emlakçı komisyonda mısınız?

”Belediyelerin şirket değildir Kâr amacı gütmez”

Volkan Yılmaz Silivri Belediyesi’nin bütçesinin artı verilmesiyle övünüyor. 4,5 senede vaat ettiklerinin hiçbirini hayata geçirmek için bütçe artısı vermiyor. Belediyelerin şirket değildir. Kar amacı gütmez. Belediyeler kar etmekle değil, vaat edilen hizmetleri yerine getirmekle övünmelidir.

Volkan Yılmaz’ı gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyorum. Biz kendisine Silivri’yi emanet ettik,5 ay sonra da emanetimizi geri alacağız ve umut verip yapmadığı bütün yatırımları İBB ve Silivri Belediyesi olarak tamamlayacağız kazanan Silivri halkı olacak. dedi ve basın toplantısı sona erdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.