h Dolar 32,5059 % 0.69
h Euro 34,9067 % 0.69
h Altın (Gr) 2.410,16 %0,82
a

SERÇEŞME HÜNKAR HACI BEKTAŞ VELİ FESTİVALİ

SERÇEŞME HÜNKAR HACI BEKTAŞ VELİ FESTİVALİ
0

BEĞENDİM

“Sevgi, muhabbet kaynar yanan ocağımızda
Bülbüller şevke gelir, gül açar bağımızda
Hırslar, kinler yok olur; aşkla meydanımızda
Aslanlarla ceylanlar dosttur kucağımızda.”

Barışın, kardeşliğin ve adaletin simgesi Hacı Bektaş Veli’nin karanlığa ışık tutan felsefesiyle Yenikapı’da buluşuyoruz.

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Etkinliği, Alevi-Bektaşi dernek ve federasyonlarının katılımıyla 14-15 Ekim’de Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleşecek.

Ahmet Aslan, Cengiz Özkan, Dertli Divani, Erkan Oğur & Hakkı Demircioğlu, Ender Balkır, Güler Duman, Gülten Benli, Hüseyin & Ali Rıza Albayrak, Hüseyin Turan & Belkıs Akkale, Kardeş Türküler, Kutsal Evcimen, Mercan Erzincan, Metin & Kemal Kahraman, Miraz, Mikail Aslan, Muharrem Temiz, Mustafa Özarslan, Özgür Polat & Mahir Kutlutürk, Sevcan Orhan, Taner Akyol, Tolga Sağ, Tuncay Balcı ve Yılmaz Çelik’in de bulunacağı 28 sanatçı 2 gün boyunca İstanbullularla bir arada olacak. Etkinlik sunumunu Başak İkiz, Serdar Orçin, Sevinç Erbulak, Ece Dizdar ve Devrim Özder Akın üstlenecek.

Etkinlik kapsamında belgesel film gösterimleri, paneller ve söyleşilerin yanı sıra çocuklar için de atölye çalışmaları ve eğlenceli aktiviteler düzenlenecek.

Ücretsiz biletlerinizi “İstanbul Senin” uygulaması üzerinden temin edebilirsiniz.

Yenikapı’da buluşmak üzere!

İBB KÜLTÜR/ SANAT ETKİNLİĞİ

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.