h Dolar 32,5932 % -0.63
h Euro 35,0608 % -0.63
h Altın (Gr) 2.434,38 %-0,43
a

Kadınlar Plajı Meclis Gündeminde

Kadınlar Plajı Meclis Gündeminde
0

BEĞENDİM

Silivri Belediyesi Haziran Meclisi’nde Selimpaşa Kadınlar Plajının iptali üzerinden hararetli tartışmalar yaşandı.

Silivri Belediyesi Haziran meclisinde, önceki dönemde yapılan ve yeni yönetim tarafından iptal edilen Selimpaşa Kadınlar Plajı, gündemin ana maddesi oldu. Kararın iptali, muhalefetin ideolojik yaklaşımlar eleştirilerine neden olurken, yerel yönetim yasal gereklilikleri yerine getirdiğini savundu.

Aşkın: “İdeolojik Alınmış Bir Karar”

MHP Grup Başkanı Sultan Aşkın, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Sayın Başkan, kadınlar plajıyla ilgili cevabınızdan anladığımız kadarıyla tamamen ideolojik olarak alınmış bir karar. Kadınlarımızı özgürleştirecek söylemlerden bu anlaşılıyor. Hiçbir meclis üyesinin Atatürkçülüğünden kimsenin şüphe duymayacağı açıktır. O plajı kurarak inançları gereği ortak plajlara girmeyen kadınlarımıza bir sosyal ortam yaratmıştık. Neden bu şikayetlere öncelik verildi? Diğer plajlarla ilgili neden bir işlem yapılmıyor?” ifadelerini kullandı.

Balcıoğlu: “Kanuna Aykırı Bir Durum”

Başkan Bora Balcıoğlu, Aşkın’ın eleştirilerine, “Kadınlar plajı konusu kesinlikle ideolojik bir durum değil, kıyı kenar kanunuyla ilgili bir mesele. Siz bir avukat olarak yasayı ertelemeyi, göz ardı etmeyi nasıl teklif ediyorsunuz anlamıyorum. Bize şikayet geldi,” şeklinde yanıt verdi.

Kıroğlu: “Devlet Suç İşlemez, Kötüden Örnek Olmaz”

CHP Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Tan Kıroğlu da tartışmaya dahil olarak, “Devlet suç işlemez. Yan taraflardaki kanun dışılıkları göstererek ‘Devletin suç işlemesini göz ardı edebilir’ diyorsunuz. Gelen bütün şikayet dilekçelerini inceledik. Bu, herhangi bir ayrıştırma meselesi değildir,” dedi.

Aşkın: “Kaçak Yapı Görünce Başınızı Çevirip Şikayet Mi Bekliyorsunuz?”

MHP Grup Sözcüsü Sultan Aşkın, Kıroğlu’na, “Sayın Kıroğlu ya beni dinlemediniz ya da anlamadınız. Kimseye hukuksuz bir şey yapın demedim. Sahilde bir yürüseniz, bir sürü usule uygun olmayan plaj kullanımı var. Niye onlara da yasayı uygulamıyoruz? Kaçak yapıyı görünce şikayet mi bekliyorsunuz? Diğer plajlarla ilgili uygulama yapmış olsaydınız kimse size eleştiri getirmezdi,” şeklinde yanıt verdi.

Balcıoğlu: “Taş Üstüne Taş Koyan Herkesten Allah Razı Olsun”

Başkan Bora Balcıoğlu, “Silivri Belediyesi’nde görev yapan herkesten Allah razı olsun. Seçim döneminde iddia koyduk ve vatandaşımıza biz daha iyi yönetiriz dedik. Allah bizi hemşerilerimize karşı mahcup etmesin,” diyerek konuyu noktaladı.

Silivri Belediyesi’nde kadınlar plajının iptali üzerinden yaşanan bu tartışmalar, siyasi çekişmelerin yanı sıra plajı kullanan kadınların mahrumiyetine de dikkat çekti. Konu, ilerleyen günlerde de gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.