h Dolar 32,5059 % 0.69
h Euro 34,9067 % 0.69
h Altın (Gr) 2.410,16 %0,82
a

ESEN’DEN 1 KASIM SİLİVRİ’NİN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI MESAJI

ESEN’DEN 1 KASIM SİLİVRİ’NİN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI MESAJI
0

BEĞENDİM

1 Kasım Silivri’nin Kurtuluş Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Berker ESEN İnsanlığın başına gelmiş en trajik tarihi olaylardan birisi olan 1. Dünya Savaşı’nın sona ermesinin ardından Osmanlı Devleti’nin imzaladığı Sevr Antlaşması ile birlikte güzide ilçemiz Silivri, Yunan İşgal Kuvvetleri tarafından 2 yıl 3 ay gibi bir süre boyunca işgal edilmiştir. dedi

Türk milletinin verdiği en şanlı ve en aziz mücadelelerden birisi olan Kurtuluş Savaşı esnasında, şanlı ordumuz neredeyse tüm cihanla harp ederken, Yunan İşgal Kuvvetleri’ne karşı bir taarruz kararı almıştır. Bu taarruz; Türk ordusunun şanlı mücadelesi ve vatan sevgisiyle vatanını müdafaa etmesinden mütevellit zaferle sonuçlanacak olan Büyük Taarruz’dur.

Büyük Taarruz’un zafere ulaşması ile birlikte Tüm Anadolu’nun ve Trakya’nın da kurtulduğu gibi ilçemiz de işgalden kurtulmuştur.

Tüm bu mücadelenin ve direnişin neticesinde bu olay tarihimizde 1 Kasım 1922’de Silivri’nin Kurtuluşu olarak yer bulmuştur.

Silivri bir daha işgal edilmemek üzere kurtarılmıştır.

Uğruna kendi kavgamızı, kendi mücadelemizi verdiğimiz bu güzel ilçemizin kurtuluşunun 101. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan toprağı için geri dönmeyi düşünmeyen tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Danamandıra’dan Selimpaşa’ya bizlere bıraktıkları bu güzel ilçe için sonsuz minnetimizi ifade ediyoruz.

Berker ESEN
CHP Silivri İlçe Başkanı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.