h Dolar 31,0708 % 0.17
h Euro 33,6790 % 0.17
h Altın (Gr) 2.032,04 %0,76
a

BÜYÜK MÜBADELE DERNEĞİNDEN TEŞEKKÜR MESAJI

BÜYÜK MÜBADELE DERNEĞİNDEN TEŞEKKÜR MESAJI
0

BEĞENDİM

"
https://haberegel34.com/wp-content/uploads/2024/02/sushi-banner.png

100 yıl önce Yunanistan’dan bu topraklara gelen dedelerimiz yanlarında sadece bir avuç para, belki birkaç hayvan ya da bir parça kuru ekmekle gelmediler. Onların elindeki en önemli şey anıları ve gelenekleriydi. Yepyeni bir ülkede yepyeni bir hayat kurarlarken dillerinde yarı Türkçe yarı Yunanca türküler, cümleler kalplerinde memleketin özlemi ve anıları vardı. Şimdi 100 sene sonra bize düşen bir memleket türküsünü birlikte söylemekti, onların anılarını yaşatmaktır. Dedelerimizin getirdiği gelenekleri; tupişkeşi, samyotisayı, peresaynayı, pırasoptapitayı ve daha nice mutlu anıya eşlik etmiş yemekleri, şarkıları, türküleri Büyük Mübadele Dernegi olarak her yıl düzenlediğimiz geleneksel pita gecemizde yasatmaktan bir kez daha gurur duyuyoruz.

Bu sene siz mübadillerle doya doya eğlenmek, kimi zaman da mübadelenin acısını duyup buruk bir hüznü, memleket özlemini paylaşmak için, dedelerimizin en büyük mirası olan mübadil kültürünü yaşatmak için Selimpasa’da buluştuk.

Her yaştan mübadili bu önemli gecede aramızda görmekten mutluluk duyduk

Bu anlamlı gecede bizleri yalnız bırakmadığınızdan dolayı şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

BÜYÜK MÜBADELE DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.