h Dolar 32,6477 % 1.14
h Euro 34,9253 % 1.14
h Altın (Gr) 2.433,62 %1,79
a

Bora Balcıoğlu’nun “Geleceğin Silivri’si” Buluşması, Seçim Zaferinin Habercisi

Bora Balcıoğlu’nun “Geleceğin Silivri’si” Buluşması, Seçim Zaferinin Habercisi
0

BEĞENDİM

CHP’nin Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu, Megasaray Toplantı Salonu’ndaki “Geleceğin Silivri’si” halk buluşmasıyla seçim kampanyasına güçlü bir başlangıç yaptı. Vizyonunu ve kapsamlı projelerini Silivrili vatandaşlarla paylaşan Balcıoğlu, belediye başkanlığı yarışında öne çıkıyor.

Silivri, tarihi bir dönemeçte, “Geleceğin Silivri’si” halk buluşması ile seçim atmosferine tanıklık etti. Bora Balcıoğlu’nun liderliğinde düzenlenen bu etkinlik, Silivri Megasaray Toplantı Salonu’nu dolduran yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. CHP’nin ağırlık toplarının da iştirak ettiği etkinliğe, parti içi birlik ve beraberlik mesajları ve iktidar hedefi damga vurdu.

“Geleceğin Silivri’si” halk toplantısına İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, geçmiş dönem CHP Milletvekilleri, İl Başkan Yardımcıları, geçmiş dönem CHP Silivri İlçe Başkanları, bu dönem CHP Silivri’den belediye başkanı aday adayı olan Melih Yıldız, Doruk Bulut, Şeref Can Ayata ve Süleyman Ergin, CHP Çatalca Belediye Başkanı Adayı Erhan Güzel katıldı.

İlçe Başkanı İbrahim Kömür’ün açılış konuşmasıyla başlayan gecede İbrahim Kömür, “Bu akşam bu salonda bir araya gelmemizin amacı sadece bir toplantı gerçekleştirmek değil. Burada bulunan her bir birey ile birlikte Geleceğin Silivri’sini sağlama hayalimizin ilk adımını atmak.” diyerek konuştu.

İbrahim Kömür, “Bu süreçte, her birimiz el ele vereceğiz, omuz omuza safları sıklaştıracağız ve kapı kapı dolaşacak, Silivri’mizin dört bir yanındaki seçmenimize ulaşacağız. Örgütümüzün her kademesindeki üyelerimizin özverisi, motivasyonu ve çalışkanlığı ile birlikte; başarıya ulaşacağımıza inancım tamdır.” sözleriyle seçim zaferine olan inancını vurguladı.

İlçe Başkanı İbrahim Kömür’ün ardından söz alan, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, “Salona sığmayan bu coşku, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Silivri’deki zaferin habercisi,” diyerek sözlerine başladı.

İl Başkanı Çelik, “Biz, Ekrem Başkanımızın İBB hizmetlerini, Silivri’mizde Balcıoğlu’nun projelerini anlatacağız ama biliyoruz ki bu yerel seçimlerde de yine başka şeyler konuşulacak. Biz kreşleri, anne kartı, kent lokantalarını, öğrenci yurtlarını anlatacağız ama biliyoruz ki birileri yine çıkıp televizyonlarda dış politika ile ilgili hamaset yapacak, yine toplumu kutuplaştırarak toplumu birbirinden ayırarak sonuç almaya çalışacaklar. 2023 seçimlerinde montaj videolarla, sahte broşürlerle toplumu kutuplaştırdılar, bu yöntemlerle sonuç almaya çalıştılar; bu yerel seçimlerde de bu yöntemlerle sonuç almaya çalışacaklar,” diyerek devam etti.

Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin asla bir seçim kazanmak için topluma yalan söylemeyecek, toplumu kutuplaştırmayacak şekilde hareket edeceğini belirtti. Ayrıca Özgür Çelik, “CHP bu ülkenin kurucu partisidir. CHP, iki ülke kurmuş bir partidir. Birisi Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, 100. yılını gururla yaşadığımız göz bebeğimiz Türkiye Cumhuriyeti’dir. Diğeri ise, ‘Milliyetçiliği sokak duvarlarına değil, Kıbrıs’ın dağlarına, Anadolu’nun haşhaş tarlalarına yazdık’ diyen Kıbrıs Fatihi Bülent Ecevit’in özgürleştirdiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir,” diyerek CHP’nin Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatı olduğunu vurguladı.

Birlik ve Dayanışma Mesajı

İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’in konuşmasının ardından sahneye davet ettiği CHP Silivri’den aday adayı olan Melih Yıldız, Doruk Bulut, Şeref Can Ayata, Süleyman Ergin, İlçe Başkanı İbrahim Kömür, Gençlik ve kadın kolları başkanları ile Bora Balcıoğlu’nun yanında durarak verdikleri birlik pozu, geceye damga vuran anlardan biri oldu. Bu görüntü, Silivri’de CHP’nin güç birliği ve dayanışmasının altını çizdi ve parti içindeki uyum ile ortak hedefin, Balcıoğlu’nun zaferine olan inancının güçlü bir göstergesi oldu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.