h Dolar 32,5868 % -0.63
h Euro 35,0143 % -0.63
h Altın (Gr) 2.438,20 %-0,27
a

SİLİVRİLİ ÖĞRENCİLER GIDA GÜVENLİĞİ VE GIDA İSRAFI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

SİLİVRİLİ ÖĞRENCİLER GIDA GÜVENLİĞİ VE GIDA İSRAFI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ
0

BEĞENDİM

Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Öğrencileri Gıda Güvenliği ve İsraf Konusunda Bilgilendirdi.

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile İlçe Müdürlüğümüzde görevli Gıda Mühendisleri tarafından,

Gazitepe İlkokulu

Ortaköy Sezin Öztaş Ortaokulu

Öğrencilerine, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliği ile yürütülen “Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık” kampanyası kapsamında gıda kaybı ve israfı, gıda güvenliği konularında bilgilendirmek ve öğrencilerin bu konulara olan duyarlılıklarını artırmak amacıyla eğitim düzenlendi.

Eğitimde, gıda güvenliğinin önemi, gıda kaybı ve israfının önlenmesi için alınabilecek tedbirler üzerinde duruldu. Öğrencilere, gıda israfının çevresel ve ekonomik etkileri anlatılarak, sürdürülebilir tüketim alışkanlıkları kazanmaları teşvik edildi.

Bu tür eğitimlerin, geleceğin bilinçli tüketicilerini yetiştirmek ve gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmak açısından büyük önem taşıdığı vurgulandı. Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak, bu tür eğitim faaliyetlerine devam edileceği belirtildi.

Eğitimlere katılan tüm öğrencilere teşekkür eder, gelecekte de gıda güvenliği ve israfı konularında duyarlı bireyler olarak yetişmelerinin önemini belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.