h Dolar 32,5940 % -0.62
h Euro 35,0120 % -0.62
h Altın (Gr) 2.433,59 %-0,46
a

Silivri’de Büyük Balkan Buluşması’na Büyük İlgi

Silivri’de Büyük Balkan Buluşması’na Büyük İlgi
0

BEĞENDİM

Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Büyük Balkan Buluşması, yoğun katılımla gerçekleşti. Etkinlik, Silivri’deki Ömür Düğün Salonu Terasında yapıldı ve Bulgaristan göçmeni vatandaşları bir araya geldi

Etkinliğe Katılan Onur Konukları

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu

  • Fatme Ramadan, Burgaz Milletvekili
  • Myumyun Sali Myumyunmoni, Haskovo Milletvekili
  • Nevhis Mustafa, Dulovo Belediye Başkanı
  • Mehmed Mecoya, Ruen Çiftlikköy Muhtarı
  • İlçe başkanları, meclis üyeleri, oda başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı ve muhtarlar
  • Dernek başkanları, spor kulübü başkanları, HÖH temsilcileri ve dernek üyeleri
  • Bulgaristan göçmeni vatandaşlar, Onur konuklarının başında gelmekte…

Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Çalışkan, etkinliğe katılanlara ve destek verenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Büyük Balkan Buluşmamıza katılarak bizleri onurlandıran herkese teşekkür ederim. 9 Haziran’da Kipa Arkası Lions Okulu’nda kurulacak sandıklarda HÖH 28 Partimize oylarınızı kullanmaya ve haklarımıza sahip çıkmaya davet ediyorum.”dedi

Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, Balkan kültürünün ve diğer tüm kültürlerin kentte yaşatılmasının önemine vurgu yaptı. Balcıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Balkan kültürü ve diğer tüm kültürlerimizi kentimizde yaşatacak; farklı coğrafyalardan gelen aynı toprağın çocukları olarak huzur içinde yaşama ilkemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu güzel geceyi tertip ettikleri ve davetleri için Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanımız Ercan Çalışkan ve yönetimi başta olmak üzere tüm göçmen hemşehrilerimize yürekten teşekkür ederim.”

Büyük Balkan Buluşması, Silivri’de yaşayan Bulgaristan göçmenleri için anlamlı ve birleştiği bir etkinlik oldu. Kültürel değerlerin yaşatılması ve toplumsal birlikteliğin pekiştirilmesi açısından önemli bir adım atıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.