h Dolar 32,2243 % 0.09
h Euro 35,0549 % 0.09
h Altın (Gr) 2.514,68 %0,18
a

SİLİVRİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ BUGÜN DEVREDEN SAYIN VOLKAN YILMAZ’IN KAMUOYU AÇIKLAMASI

SİLİVRİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ BUGÜN DEVREDEN SAYIN VOLKAN YILMAZ’IN KAMUOYU AÇIKLAMASI
0

BEĞENDİM

Silivri ilçemizde yeni dönem Yerel Yönetimler Seçimleri 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilmiş ve tamamlanmıştır. Seçim sonuçlarına göre CHP, Belediye Meclisinde çoğunluğu sağlamış; Belediye Başkan Adayları Sayın Bora Balcıoğlu Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

Demokratik bir ortamda gerçekleştirilen seçimlerde Silivrili seçmenlerin ortaya koydukları tercih ve iradeyi saygı ile karşılıyorum. Sayın Bora Balcıoğlu’nu tebrik ediyor ve kendisine başarılar diliyorum.

Kuşkusuz seçim sonuçları, bugünden itibaren siyasi tarihimize gelecekte faydalanılması için not düşülecek şekilde, bütün ülkede olduğu gibi ilçemizde de siyasi partiler ve ilgililer başta olmak üzere, basın mensupları ve merak edenler tarafından çok yönlü olarak değerlendirilecektir.

Seçmen tercihleri ve söylemlerine bakılarak bir değerlendirme yapılacak olursa, bu dönemki Yerel Yönetim Seçimlerinde, yerel yönetimle ilgili saiklerin yerine yerel yönetim dışı sair faktörlere göre hareket edildiği görülmektedir.

“Bir şey değişecek her şey değişecek” diyerek 2019 yılında yapılan seçimlerde karşılarına çıktığım Silivrili hemşehrilerim, teveccüh göstererek belediye başkanlığı ile onurlandırmış oldukları şahsımın, Belediye Başkanı olarak Silivri’ye hizmet görevi bugün itibariyle sona ermiştir.

Kuşkusuz görev süremiz içerisinde yaptıklarımız bugünden ziyade ileride daha objektif olarak değerlendirilecektir.

Bir şey değişecek demiştik; “yapılmışlar ile yapılacakları“ birlikte kıyas etme imkanı bulacak olanların, Silivri’de her şeyin değiştiğini, belediyecilikte çıtanın çok yükseklere taşındığını göreceklerine inanıyorum.

Silinmesi mümkün olmayacak şekilde, Silivri’nin dört bir tarafında hayata geçirdiğimiz vaatlerimizin çok ama çok üzerindeki hizmetleri Silivri’ye kazandırmış olmanın huzuru ve mutluluğunu her daim yaşayacağım.

Beş yıllık görev süremiz içerisinde benimle birlikte gece-gündüz durmadan koşan ve hizmet üreten yönetici arkadaşlarım ile bütün belediye çalışanlarımıza, Belediye Meclisinde birlikte görev yaptığım meclis üyelerine, muhtarlarımıza, STK’lara, desteklerini esirgemeyen il ve ilçemizin kamu kuruluşlarının yöneticilerine, hizmetlerimizi halka ulaştırmada katkı sağlayan basın görevlilerine, mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinin il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra tüm mensuplarına, her zaman uyum içerinde birlikte çalıştığımız Cumhur İttifakı paydaşımız AK Parti’nin il ve ilçe yöneticileri ile tüm mensuplarına, kendilerine hizmet etme fırsatı veren ve bu onuru yaşatan Silivrili hemşehrilerimin en küçüğünden en büyüğüne şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Ülkeme, İstanbul’a, Silivri’ye bundan böyle daha farklı alanlarda ve şekilde hizmet etmeye devam edeceğimi, bundan da geri durmayacağımı gönül rahatlığı ile ifade ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Volkan YILMAZ

2019-2024 Dönemi Silivri Belediye Başkanı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.