h Dolar 33,0413 % 0.65
h Euro 36,0249 % 0.65
h Altın (Gr) 2.559,20 %0,41
a

SİBESO Başkanı Nuray Koçer, “Hafta tatili uygulaması (Pazar tatili)

SİBESO Başkanı Nuray Koçer, “Hafta tatili uygulaması (Pazar tatili)
0

BEĞENDİM

Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları için Yeni Çalışma Saatleri Düzenlemesi

SİBESO Başkanı Nuray Koçer, hafta tatili uygulamasının (Pazar tatili) 1 Temmuz tarihi itibariyle yürürlüğe girdiğini açıkladı. Başkan Koçer, konuyla ilgili detayların bu hafta içinde İstanbul Valiliği ile yapılacak toplantı neticesinde netleşeceğini ve esnafa detaylı bilgi verileceğini belirtti.

Ticaret Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik salonu işletmelerinin çalışma saatlerine ilişkin yeni bir düzenleme getirdi. Bakanlık tarafından yapılan basın açıklamasına göre, bu karar 18 Ağustos 2022 tarihinde alınmış olup 1 Temmuz 2024 itibarıyla yürürlüğe girmiştir.

Bakanlığın açıklamasında, sektör paydaşları tarafından iletilen talep ve önerilerin titizlikle değerlendirildiği ve ülke genelinde berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde karar alındığı belirtildi. Kapalı olacak günün, her ilin sektörel yapısı, işletme profili ve tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak valilikler tarafından belirleneceği vurgulandı. Bu düzenlemeye uymayan işletmelere idari yaptırım uygulanacağı açıklandı.


İstanbul Valiliği ile yapılacak toplantı sonrasında, İstanbul’da / Silivri’de berber, kuaför ve güzellik salonlarının hangi gün kapalı olacağı netleşecek. SİBESO Başkanı Koçer, esnafa gerekli bilgilendirmelerin yapılacağını ve düzenlemenin sorunsuz bir şekilde uygulanması için tüm hazırlıkların tamamlanacağını ifade etti.

Yeni düzenlemeye uymayan işletmeler, idari yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. Bu yaptırımlar, işletmelerin uyum göstermesini teşvik etmek amacıyla belirlendi ve düzenlemenin etkin bir şekilde uygulanmasını sağlayacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.