h Dolar 32,6605 % 1.18
h Euro 34,9778 % 1.18
h Altın (Gr) 2.425,57 %1,46
a

İSTANBUL İKİ ZİHNİYETE MAHKÜM DEĞİL

İSTANBUL İKİ ZİHNİYETE MAHKÜM DEĞİL
3

BEĞENDİM

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayını açıkladı. Özdağ, 31 Mart Yerel Seçimleri’ nde İstanbul için yarışacak adayın eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu olduğunu duyurdu.

Zafer Partisi, İstanbul’da bir otelde “İstanbul Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkan Adayları” tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda Ümit Özdağ da yer aldı. Program Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit olan askerler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İBB Başkan adayının eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu olduğunu açıkladı. 

Özdağ, “Terörle mücadele eğer doğru bir stratejik konsept üzerinde yürütülmez ise başarılı sonuç alınması ne yazık ki mümkün değildir. Uzun yıllardan bu yana PKK ile yapılan mücadelenin stratejik bir anlayışa dayanmadığı, sadece operasyonel ve taktik bir anlayışla gerçekleştirdiği görülmektedir. Mesele öldürülen terörist sayısı değildir. Mesele bunun ötesinde tehdidi kökten bertaraf edecek bir stratejiyle teröre karşı etkin ve sonuç alıcı bir mücadele vermektir. İktidar terörle mücadelesini stratejik bir anlayışa dayandırmadığı için sadece operasyonel düzeyde Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde terörist öldürme sayısına dayalı bir anlayışla mücadele ettiği için Türkiye’ye yönelik tehdit her geçen gün büyümektedir” diye konuştu. 

“İstanbul iki zihniyete mahkûm değil”

Özdağ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’ne (DEM Parti) ziyaretini eleştirdi, “Sayın Özgür Özel, eğer iptal etmeniz gereken bir şey varsa, DEM’e olan ziyaretlerinizdir. AK Parti de bir tanıtım programını iptal etmiş. AK Parti’nin de iptal etmesi gereken bir başka büyük terörist Şeyh Said’in Diyarbakır’da 12 kilometrelik bulvara kayyum tarafından isminin verilmesini iptal etmesidir” diye konuştu. 

”İstanbul’un iki zihniyetten birine mahkûm olmayacağını söyleyen Özdağ”, şöyle devam etti:

“Bu iki zihniyette İstanbul’da şimdiye kadar onlarca yıldan beri aynı müteahhitlerle çalıştı. Bu iki zihniyette İstanbulluları değil müteahhitlerin çıkarlarını savundular. Bu iki zihniyette İstanbul’u aynı çıkar gruplarına peşkeş çektiler. Bu iki zihniyet de İstanbul’un kaynaklarını sömürdüler, İstanbulluları deprem karşısında korumasız bıraktılar. Şimdi bu iki zihniyet İstanbulluların karşısına sanki çok farklı bir şeymiş gibi çıkıyorlar.”

Zafer Partisi İBB Başkan adayı Azmi Karamahmutoğlu ise İstanbul’da kimsenin sözlü veya fiziksel cinsel tacize maruz bırakılmayacağını dile getirdi:

“Bunun yolu, yöntemi her neyse Zafer Partisi belediyeciliği adına, İstanbul halkına söz veriyorum. Hormonlu bir şekilde artan İstanbul nüfusunu sağlıklı bir şekilde seyreltebilmek için evvela kaçak ve göçmenle başlayabilmek için bir hanede çok sayıda kaçak mülteci nüfusun kalmasına izin vermeyeceğiz. İkametgâh usulünde sınırlamalar getireceğiz. Alacağımız sosyal, maddi ve fiziki önlemlerle güçlü, kudretli kent yönetiminde söz sahibi olan, sözünü dinleten bir belediyecilik anlayışıyla yine eski güzel günlerde olduğu gibi çocuklarımız, gençlerimiz, İstanbul’un sokak ve caddelerinde, gündüz veya gece saatinde, yahut şafak söktüğünde gezip dolaşabilecek, kültürel, sanatsal, eğlence hayatına devam edebilecek.”

Zafer Partisi ilçe belediye başkan adaylarının isimleri ise şu şekilde: 

Adalar: Hüseyin Avni Borluk
Kadıköy: Tuğrul Kihtir
Maltepe: Sibel Zeren
Tuzla: Akın Gürkan
Ümraniye: Jülide Sarıkaya Kurduoğlu,
Bayrampaşa: Tarkan Güler,
Beyoğlu: Selim Aydın Gümüşdal,
Zeytinburnu: Aydemir Alıçlar,
Avcılar: Umut Basmacı
Bahçelievler: Ulaş Öztürk
Bakırköy: Türker Tolga Topaloğlu
Pendik: Kürşat Dağ
Beylikdüzü: Özcan Aksu
Büyükçekmece: Yaşar Öztürk
Küçükçekmece: Emre Met
Silivri: Murat Demirkol

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.