h Dolar 32,5932 % -0.63
h Euro 35,0608 % -0.63
h Altın (Gr) 2.434,38 %-0,43
a

Duyduklarımız, Gördüklerimiz, Bildiklerimiz 

Duyduklarımız, Gördüklerimiz, Bildiklerimiz 
0

BEĞENDİM

Her şey, Bugün Silivri Belediyesinin öncülüğünde yapılan Marmara Denizi ve Çevre Haftası Etkinliklerinin yapıldığı Silivri sahilimizde vatandaş denizden çıkarılan atıkları izlerken diğer bir vatandaşın bu bölgede büyümüş ve sararmış otları işaret etmesiyle başladı! 

Nereden aklına geldi, herkesin baktığı yerde o vatandaşın gördüğü farklı bir kompozisyon vardı. Sararmış, kayaları adeta örtmüş ot yığınları…  

Biraz yüksek sesle söylemiş olacak ki duyduklarımıza inanamadık! Bir hanımefendi de o beyefendiye dert yanmaya başladı! “Bizim orası” diyerek başladı… Bizim orası dediği de Klasis yolu üzeri ve o bölgedeki yerleşkelerin etrafındaki otların, yer yer yolu tamamen kapladıklarını ve yürünmez hale gelirken, haşarat fare ve yılandan geçilmediğini söylüyordu. Kulak misafiri oldum ve göz ucuyla baktım; denizden inanılmaz derecede atıklar çıktığı halde dönüp bakmıyorlardı bile! Kendi dertlerine düşmüşlerdi.  

Bu duyumlarımızın bir neticesi olmalıydı! Vardı da… 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilk 60 günün en zayıf halkası olduğudur.  

Bildiklerimiz de vardı elbette madem sırası geldi. Madem ki mustarip insanlarımız vardı. Yeri gelmişken biz de bildiklerimizi söyleyelim ve uyaralım dedik… Belki de günde önünden sayısız defalar geçiyoruz. Eski adliyenin önündeki çiçeklik ve çimenler! Fark ettiniz mi çimenler ota dönüştü yer yer toprağa dönüştü. Açıklıklar büyüyor. Birçok çiçek cinsi heba oldu.  

Yani bir yer bu kadar da gözden çıkarılmaz ki!  

“Tasarruf Tedbiri” diyerek,Silivri Belediyesi; sanıyorum çiçekleri sulamaktan da vazgeçtiler!..  

Yani demem o ki bugün, Marmara denizi  etkinliğinde insanlar denizden çıkanlara  değil de ilgi gösterilmeyen yerleri konuşmaktaydı.  Duyduklarımız, Gördüklerimizle ve bildiklerimizi de katınca Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü karşımızda sırıtmış oluyordu. Umarım bu gözlemlerimiz yarar getirir… 

Bugünün Beğenilmeyen ve eleştiri alan diğer bir konusu da Silivri Çevre Derneğinin duyarsızlığı olmuştur… Kent Konseyi bu konuda çevre derneği ile bir koordineli çalışma yapması kaçınılmaz olmuştur… 

Gelecekti güzel günlere! 

Bu sahilde görev yapan, temizliği ile ilgilenen İBB’nin 20 adamı çalışmakta! Bir tane raporlamaları var mı merak ettim!.. 

Sağlıcakla kalın… 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.