h Dolar 32,5868 % -0.63
h Euro 35,0143 % -0.63
h Altın (Gr) 2.438,20 %-0,27
a

Ceviz Ağacı ve Gazetecinin Balkonunda Buluşma

Ceviz Ağacı ve Gazetecinin Balkonunda Buluşma
0

BEĞENDİM

Cem Karaca’nın dillere pelesenk olmuş “Ceviz Ağacı” şarkısının sözlerinin Nazım Hikmet’in bir şiirinden alındığını duymayan kalmamıştır. Ancak bu şiirin ardındaki hikaye pek bilinmez. Söylentilere göre, Nazım Hikmet’in kaçak olduğu günlerde sevgilisi Piraye’yi görebilmek için büyük bir tehlikeyi göze alarak buluşma ayarlar. Ancak güvendiği arkadaşının ihaneti sonucu bu buluşma polislere haber verilir ve Nazım, Gülhane Parkı’nda devriye gezen polislerden kaçmak için bir ceviz ağacına tırmanmak zorunda kalır. Aşağıda Piraye, etraflarında polisler… Nazım, Piraye’nin güvenliği için sesini çıkaramaz ve o meşhur dizeleri yazar:

“Başım köpük köpük bulut içim dışım deniz Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı’nda Budak budak serham serham ihtiyar bir ceviz Ne sen bunun farkındasın ne polis farkında Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı’nda”

Bu efsanevi buluşmadan ilham alarak ben de bir basın emekçisi olarak işim gereği haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmak durumundayım. Geçtiğimiz günlerde, yerel yönetimle ilgili önemli bir iddiayı araştırırken aynı şekilde sessizce ve dikkatlice hareket etmek zorunda kaldım. Başkan Bora Balcıoğlu ile ilgili ortaya atılan iddiaların ardını araştırmak üzere harekete geçtiğimde, kendisi bu tür iddiaları kesinlikle reddettiğini belirtti. Ancak hanımefendinin iddiaları oldukça sansasyonel ve merak uyandırıcı.

Bu süreçte, tıpkı Nazım Hikmet gibi sessiz ve gözlerden uzak kalmam gerekti. Bilgileri titizlikle topladım ve gerçekleri ortaya çıkarmak için sabırla bekledim. Çok yakında köşe yazımda, başkan hakkında neler söylendiği, ne tür sözler verildiği ve hatta olası mali detaylar da dahil olmak üzere tüm gerçekleri okuyucularımla paylaşacağım. Şimdiye kadar komşu balkonunda sessizce toplanan bu bilgilerin doğruluğunu ve haber değeri olup olmadığını kısa süre içinde açıklığa kavuşturacağız.

Kalın sağlıcakla.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.